ODKUWKI

Jako przedstawiciel -producent rozmaitych wyrobów wykorzystywanych w przemyśle każdego dnia dostarczamy klientom różnego rodzaju produkty metalowe. Należą do nich między innymi odkuwki stalowe, na przykład swobodnie kute. Są one pozyskiwane w wyniku właśnie tak zwanego swobodnego kucia. Zajmujemy się ich przygotowywaniem od wielu lat i dbamy o każdy szczegół zleconych nam realizacji. Dzięki temu zaopatrujemy w tego typu wyroby wiele branż oraz zakładów pracy, w których wykorzystuje się rezultaty takich specjalistycznych działań.

Czym są odkuwki swobodnie kute?

Wśród wielu procesów związanych z obróbką metali wyróżnia się między innymi swobodne kucie. Jego efektem są odkuwki swobodnie kute, należące do kategorii stalowych wyrobów, jakie oferuje nasza firma. To produkt, który powstaje przy wykorzystaniu formy plastycznego kształtowania metali. Są to również komponenty, które cechować powinna między innymi niezawodność, wytrzymałość oraz precyzyjność, by korzystanie z nich było bezpieczne oraz bezawaryjne.

W naszym asortymencie można znaleźć wiele przykładów stalowych odkuwek kutych. Należą do nich między innymi pręty, pierścienie, tuleje, krążki, dennice oraz sworznie. Jest to jednak zaledwie kilka propozycji z bogatej oferty tego typu towarów, które powstają poprzez zastosowanie swobodnego kucia. To, co je cechuje, to przede wszystkim niezwykła wytrzymałość. Proces, w wyniku którego powstają, to źródło ich wielu zalet oraz szczególnych właściwości. Właściwa obróbka plastyczna nadaje im pożądane własności mechaniczne, ale też formuje prawidłową strukturę oraz odpowiedni kształt.

Rodzaje wykonywanych odkuwek stalowych

W zakres naszej oferty wchodzą różnorodne formy. Stalowe odkuwki swobodne są kute z metalu, a matryce nie okalają wówczas obrabianego elementu. To z kolei gwarantuje jego przepływ, a operator odpowiada za takie jego ustawienie, by możliwe było uzyskanie wybranego kształtu. Dzięki temu kucie umożliwia powstanie na przykład form cylindrycznych, okrągłych, blokowych, do tulei, tarcz, piast, wałów oraz pozwala również na zupełnie niestandardowe wzory.

Proces swobodnego wykucia ostatecznie sprawia, że stalowe odkuwki kute cechują się odpornością na zmęczenie czy na skrajne temperatury czy poprawioną mikrostrukturą. To z kolei wpływa pozytywnie na ich niezawodność własności mechanicznych, do których zalicza się między innymi plastyczność czy udarność.

Gdzie wykorzystuje się stalowe odkuwki swobodnie kute?

Jako przedstawiciel - producent staramy się, by wytwarzane przez nas towary miały jak najszersze zastosowanie. Stalowe odkuwki swobodnie kute można zatem stosować jako część takich systemów jak na przykład części silników i maszyn, wały turbin, części kotłów, koła zębate, osie wagonów i lokomotyw, śruby sprzęgłowe, resory pojazdów mechanicznych oraz walce oporowe. Jak widać, są one przydatne w bardzo wielu gałęziach przemysłu i o ich działanie opiera się wiele skomplikowanych projektów czy urządzeń.

Producent odkuwek stalowych i swobodnie kutych – gwarancja jakości

Oferowane - produkowane przez nas elementy znajdują swoje zastosowanie na całym świecie, od lotnictwa, aż do przemysłu rolniczego, samochodowego czy też gazowego. Stalowe odkuwki swobodnie kute obecne są także w przedmiotach codziennego użytku. Metoda ich przygotowania bez ścisłego otoczenia matrycami pozwala na uzyskanie części o doskonałych parametrach, a koszt ich uzyskania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku odlewów. Stosujemy w nich głównie stale stopowe i węglowe, a wśród najczęściej wybieranych przedmiotów warto wyróżnić na przykład krążki o dużych gabarytach.

TOP